KUNDALİNİ REİKİ

Kundalini Reiki oldukça sade ve oldukça etkili bir enerji sistemidir.

Temeli vücuttaki enerji kanallarının ve çakraların açılması ve niyet ederek kendimize yada başkalarına enerji vermeye dayanır.

Bizler yerküre enerjisini 1. çakradan (kök çakra) vücudumuza alırız. Bu enerji tüm çakraları ve ana enerji kanallarını dolaşarak tepe çakaradan çıkar.

Kundalini enerji kanalı kök çakrada başlar ve tepe çakrada son bulur.

Kundalininin açılmasıyla çakralar tam olarak temizlenir ve enerji kanalları açılır. Bu şekilde vücuda giren yerküre enerjisi artar, bu enerji çakraları daha çok besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar.

Kundalini enerjisine kundalini ateşi de denir.

KUNDALİNİ REİKİ’NİN TARİHÇESİ

Kundalini Reiki Mr.Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr.Ole Gabrielsen Danimarkalı bir meditasyon Masterıdır. Mr.Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi’nin yaptığı çalışmalar ve Ruhani bilgi alışverişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur.

Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

KUNDALİNİ REİKİ ÖĞRENMEK 

Kundalini Reiki inisiyasyonla öğretilen bir sistemdir. Kundalini Reiki 3 aşamadan oluşmaktadır.

Kundalini 1: Birinci inisiyasyonla verilir . Bu inisiyasyonda enerji kanalları ve çakralar açılır,vücut Kundalini 2 için hazırlanır. İnisiyasyon oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını oldukça yoğun etkiler. Bu inisiyasyonla birlikte enerji teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 2: Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Solar Plexus çakrasına ulaşır. Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün çakralar açılır ve temizlenir, enerji sistemi aydınlatılır. Vücut Kundalini 3 için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1’den en az 2 gün sonra verilmelidir.25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 3: Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün çakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe çakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 2 inisiyasyonundan en az 5 gün sonra yapılmalıdır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Yanlış kundalini uyanışına uğrayan veya Kundalini enerjisi ile problemleri olan kişiler Kundalini Reiki’si ile şifa bulabilirler.

Kundalini öğrenmek isteyen kişi, diğer Reiki sistemlerinden inisiyasyonu olsa bile, Kundalini 1 inisiyasyonundan bu tekniği öğrenmeye başlamalıdır.

Uyumlanma uzaktan yapılmaktadır.