Yorumlar

Sevgili Duygu Dönüşüm ve Farkındalık Kampı ve onu yaratıp uygulayan güzel insanlar;

Uzun bir süredir saklandığım yerden çıkabilme cesaretini sayenizde buldum. Buraya gelmeden önce epey direndim. İyi ki ısrarcı olup beni kabul ettiniz. Verdiğiniz bu imkan için teşekkür ederim. Çok şükür, sayenizde artık kendi duygularımla tanışma cesaretini buldum.

Kampın içeriği, uygulamalar, filmler, oyunlar tek kelimeyle harikaydı. Duygularımı hissettikçe ve açıldıkça sevginin harika yaratımı ve farkındalığın sınırsız özgürlüğü güçlenerek açığa çıktı.

Otele bayıldım. Her terapi sonrasında termal suyun sıcaklığında arınmak bu kampın hangi yüksek bilinç ile organize edilip yapıldığını fazlasıyla açıklıyor. Sizi seviyorum.” Ahmet Sinan Küçük


“Öncelikle bu kampın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimi iletiyorum buradan. Açıkçası gelmeden önce nasıl bir şey olacağı ile ilgili merakım ve endişem vardı ama ger geçen günün tadına vardım ve bir 5 gün daha olsa devam ederdim.

Otel seçimi, teknik tüm detaylar ve tabiki başta Ayça Hanım olmak üzere tüm koçlar harikaydı.

Buraya gelene kadar kendimi sevdiğimi ve kendime değer verdiğimi sanırdım. Ama bakım yaptırıp, müzik dinlerken, kahve keyfi yapmak, kendine değer vermek değilmiş.Burada bunu çok iyi anladım. Bunun farkındalığını bizlere verdiğiniz, şifa dağıttığınız için tekrar teşekkür ediyorum. Sevgiler” Gülfidan Hitay


“Son derece mükemmel hazırlanmış. En önemlisi insana kendini iyi hissettiren bir ortam. Yolculuğun farkında olanlar için basamak atlattıran bir kamp. Herkese nasip olsun diyorum. Emeğinize sağlık” Candan Durucan


” Kendini tanımak, hayatında kendi yarattığı sıkıntıların farkına varıp dönüştürmek isteyenlerin kesinlikle katılmasını öneririm.

Kendimle ilgili yaptığım yolculukta duyguların bu kadar net dönüştüğü bir 5 gün geçirmedim.

Herkese sonsuz teşekkürler” Elvan Dikenelli


“ Sevgili kamp yöneticileri ve koçları,

Bu benim ilk yatılı, yoğun kampımdı. Açıkçası bu kadar eğlenceli ve etkili olacağını tahmin etmemiştim.

Grupla terapi yapmanın etkisi ve öneminin bu kadar olacağını, gruptaki herkesin birbiriyle bu kadar uyumlu olacağını (yaralarımız, duygularımız anlamında) bilmiyordum.

Gerçekten benim için çok önemli ve özeldi. Eşimle katılmak ve onun da dönüşmeye başladığını gözlemlemek beni çok mutlu etti. Ben kendimin doğru yolda olduğunu biliyordum zaten, eşimin de bu yolda yürüdüğünü görmeye başlamak bana huzur verdi.

Termal havuza girmekte çok iyi geldi; terapilerle bir bütün oldu, bu süreçte bize destek verdi.

Çok sevgili Ayça Hanım, siz benim için çok özelsiniz, hayatımdaki dönüşümün, değişimin sembolüsünüz.

Size ve bizimle ilgilenen tüm ekibe çok teşekkür ederim. Sevgilerimle..” G.Y.


“Yaşadığım sorunların temelinde kendime olan hak etmiyorum bakışının bu kamp sürecinde ortaya çıkması ve insanın barışması en zor olan kişi, yani kendi ile barışık hale gelmesi bu kampta gerçekleşen en önemli dönüşümüm oldu. Çok şükür..”


“ 5 gün içinde yaşadıklarımı ifade etmekte zorlanıyorum. Gerçek şu ki sadece yaşamak lazım, anlatılmaz. İnsanın ne denli bir karanlıkta yaşadığını anlayıp; aydınlanmanın mutluluğunu yaşadık. Yargıladığımız her şeyin bizim aksimiz olduğunu, arındıramadığımız bu duyguların tekrarını yaşadığımızı anlayıp, farkındalık kazandık. İnsan olmanın, sevgide kalmanın ne büyük bir huzur olduğunu anladık. Bunu yaratanlara şükran olsun. Teşekkürler, şükürler.”


“ Bu kampa geliş nedenim, benimde bir birey olduğumu, isteklerim olduğunu, etraftaki kimselere anlatabilmeyi başarmaktı. En azından bunu yazabilmek ve okuması için birine vermeyi başarabiliyorum. Teşekkürler “


“ 2. Sine katıldığım bu kamp benim için hayatımdaki keskin virajlardan biri oldu. Hayatımdaki gittiğim yolu genişletti ve artık yol daha net ve güneşli.

Muhteşem insanlarla beraber geçirilen 5 günün sonunda, bu yolda yalnız olmadığımı ve hiçbir şeyi yalnız yapmak zorunda olmadığımı anladım.

Hayatından memnun olmayan ve değiştirmek isteyen herkesin gelmesi gerektiğini düşünüyorum.” Osman Yılmaz


“ Açıkçası nereden başlayacağımı bilemiyorum. Gelmeden önce sabah 7.00, akşam 22.00’ye kadar hep beraber, iç içe bir ortam ve 5 gün tanımadığım bir sürü insan ile beraber nasıl vakit geçireceğim hissiyatı vardı.

Ancak inanın zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım, kavrayamadım. En güzeli de buydu. Tamamen teslimiyet ve kendini ana bırakmak ve doyasıya yaşamak her haliyle..

İşte burada bizlere bu ortamı sağlayan en başta Ayça Hanım, Erol Abi ve tüm koçlara sonsuz teşekkür ediyorum. Otel ile organizasyondaki uğraşlarından dolayı da Simin’e teşekkür ediyorum. İnanın gerçekte de kusursuzdu her açıdan.

Hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyor ve bana yaşatmış oldukları (hem ruhen hem bedenen) bu muhteşem deneyimden dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın..” S.Y.


“ Son dönemlerde yaşadığım sağlık problemlerimin bende yarattığı olumsuz duyguların farkındalığı ve kurtulmak isteğim nedeniyle bu kampa katıldım.

Her yönüyle zevkli, neşeli ve faydalı bir süreçti. Gerek eğitmenlerin gerek koçların tarattığı sıcak ortam sayesinde – başlangıçta tedirginlik duysam da- nasıl geçtiğini anlamadım.

Kişisel yolculuğumda sağladığınız katkılar nedeniyle çok teşekkürler.”


 

 

“ 5 günlük geldiğim “Duygu Dönüşüm ve Farkındalık Kampı”nı dolu dolu yaşadım. Başta Saygı Ailesi olmak üzere, Ece Hanım ve diğer bütün koç arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. Bizlerin duygularını paylaşarak ve negatiften çıkmamıza, arınmamıza yardımcı oldukları için çok çok  teşekkür ediyorum. Yalnız değiliz.

Çok güzel bir destek ve dayanışma örneği sergilendi. Enerjinin boyutunu iliklerime kadar hissettim. İçimizdeki çocuğun çıkmasına da yardımcı oldukları için de tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sizleri çok sevdim. Işıkla kalın.”


“Söyleyebilirim ki, yakın geçmişte verdiğim en doğru karar bu kampa katılmaktı. Kararsızlıkla, biraz inançsızlıkla ve hatta şüpheyle başlamış olsam da, burada geçirdiğim zaman gözlerimi açtı, kendi özüme bakmama ve kendimi olduğum gibi kabul etmemi ssğladı.

Tüm katılımcılara ve koçlara inanılmaz destek, yüksek enerji ve sıcak kabullenişleri için çok teşekkür ederim.”


“Sahip olduğum öfkenin altında yatan duygusal yaralarımı tek tek gösterme cesareti ve fırsatını bana verdiğiniz ve farklı bir gözle tüm dünyayı, insanları ve en önemlisi de kendimi görme fırsatı bana verdiğiniz için ve bu güzel insanlarla tanışma fırsatı yaratan bu güzel kamp ortamını hazırladığınız için çok teşekkürler ve sevgiler.” Funda Erciyas


“Yapmış olduğunuz çalışmaların semeresini bizlerle paylaşıp aktararak şifalandırdığınız ve bilinçlendirdiğiniz için şu anki farkındalığım ile teşekkür ediyor, bu seminerlerin herkese nasip olması istemiyle saygı ve sevgiler.” Namık Durucan